Hakkında

AMACIMIZ

Peygamberimiz Efendimiz (S.A.S) Veda Hutbesinde mealen şöyle buyurmuştur;

“Size iki emanet bırakıyorum, onlara sarılıp uydukça yolunuzu hiç şaşırmazsınız. O emanetler, Allah’ın kitabı Kur’ân-Kerim ve Peygamberinin sünnetidir”

Not: Aynı konu ile ilgili aşağıdaki benzer hadisi şeriflerde rivayet edilmiştir.  

“Size iki şey bırakıyorum. Onlara sımsıkı sarıldığınız sürece yolunuzu asla şaşırmazsınız: Bunlar, Allah’ın Kitabı ve Peygamberinin sünnetidir.” ( Muvatta’ , Kader, 3.)

“Size iki şey bırakıyorum. (Bunlara tutunursanız) asla delalete düşmezsiniz: Allah’ın kitabı ve sünnetim. Bu ikisi (kıyamette) havza kadar ayrılmadan beraberce geleceklerdir.”(Hâkim,1/93)

“Size iki şey bırakıyorum; onlara temessük etseniz necat bulursunuz: biri Kitabullah / Kur’an, biri Âl-i Beytim.”( Tirmizî, Menâkıb: 31; Müsned, 3:14, 17, 26)

“Size iki şey bırakıyorum. (Bunlara tutunursanız) asla dalâlete düşmezsiniz: Allah’ın kitabı ve sünnetim. Bu ikisi (kıyamette) havz(ı kevserin yanın)a kadar ayrılmadan beraberce geleceklerdir.” (Hâkim, el-Müstedrek, 1/93)

Amacımız bu iki emanet olan Kuran ve Sünneti takipçilerimize ulaştırmaktır.

Her insan hayat rehberi olan Kuran- Kerim-i ve Hadis-i Şerifi her vakit ulaşma imkanına sahip olmasına rağmen bunu günlük olarak açıp okuyamıyor veya okumuyor.

Kuran ve Sünnet sayfası olarak bu iki emaneti günlük belirli zaman diliminde paylaşarak hatırlanmasını ve hayat rehberi olmasını istiyoruz.

Yazılarımız ve paylaştıklarımız sadece Kur’an-ı Kerim, Hadis-i Şerif, Esma’ül Hüsna ile Kuran ve Sünnetteki Dua’dan oluşmaktadır.

Günlük paylaşımlar toplam 5 adettir.

Ayrıca günlük paylaşılan Esma’ül Hüsna’ların yorum kısmında belirli aralıklarla yaklaşık 5 ile 10 arası en güzel isimlerin anlamı, konu ile ilgili Ayet, Hadis, Şiir, Dua vb. gibi açıklayıcı bilgiler paylaşılmaktadır.

Web sayfamızda ve sosyal medya hesaplarımızdaki yazılanlar doğru ise Allahü Tealadandır. Yanlış ise bizdendir. Allah ve Resulü yanlışlardan uzaktır.

Yanlışlarımızda bize yapıcı tenkitlerle yol gösteren kimselere Allah Celle Celalühü rahmeti ile muamele etsin.

Yanlışlıkları, görüş, öneri , şikayet ve yorumlarınızı, ayrıca paylaşımlarda yazım hatası olduğunu düşündüğünüzde ana sayfada İletişim kısmından veya bilgi@kuranvesunnet.org eposta adresine bildirebilirsiniz. İletişim için tıklayınız

SİZDE HAYRA VESİLE OLABİLİRSİNİZ

Kuran-ı Kerim, Hadis-i Şerif, Esma’ül Hüsna ve Duadan oluşan yazıları ve görselleri kendi hesaplarınıza ait Facebook, Twitter, Whatsapp ve benzeri ortamlarda paylaşıp ve beğenerek daha çok kişiye ulaşmasına vesile olabilirsiniz.

Biz Kimiz

Sitemiz ve sosyal medya hesaplarımız kar amacı gütmemekte ve her hangi bir kurum, kuruluş, cemaat ve grupla ilgisi bulunmamaktadır.  Allah rızası için gayret eden hiç bir cemaat ve gruplara da husumet ve karşıtlığımız bulunmamaktadır. Biz sadece Allah (cc) rızası için Ayeti Kerime, Hadis-i Şerif, Esmaül Hüsna, Kuran ve Sünnetten Dua ile paylaşımı yapmaktayız.

Gizlilik Politikamız için tıklayınız

 

 

Yapılan Yorumlar
Bir Cevap Yazın
Yapılan Yorumlar
Bir Cevap Yazın